Aktualizováno 26.1.2021
Autor se dívá do historie, rozebírá nejen politické, ale i psychologické příčiny stavu současné společnosti.
Bourá mýty a polopravdy. Snaží se v nich najít logická vysvětlení nebo je logicky vyvrací. Používá svůj vlastní rozum. Podkládá informacemi ze zahraničí, o kterých se jen těžko u nás dozvíte. Předpověděl francouzské události. A až k této kapitole dojdete, budou vám hrůzou vstávat vlasy na hlavě. Je nemožné, že lidstvo nechalo něco dojít tak daleko. Proč? Pravda, knihu můžete brát jako soubor znalostí a myšlenkových pochodů Benjamina Kurase, ale přiznám se, že tenhle chlap umí sakra mířit do černého!
Arabská pohádka je už hororem
Ó ano, islám byl krásný, naprosto fascinující a plný moudrosti a také obohatil světovou kulturu i vědu. Ale je to už 700 let. Mezitím prošly tyto země neuvěřitelnou změnou. Drastickou a takovou, kterou člověk jen těžko pochopí. Z mírné kolébky krásných arabských tradic se stal teror ve zvrhlé podobě, kterou známe dnes. Za vším navíc stojí podivné mocnosti a jednotlivci s obrovskou celosvětovou mocí. Popravdě toto není úplně to, co by byl můj šálek kávy a nejsem schopná svým mozkem pobrat motivy těchto lidí a vůbec rozsah toho, co jsou schopni spáchat.
Mě v tuhle chvíli bylo líto všech, kteří se musí do takového světa narodit. A beznaděj, která plyne z té hrůzy, která je obklopuje. V podstatě doživotně poškozená psychika.
A hlavně….tak překrásné země zmrzačila víra ve zlo. V peklo. V jejich Boha. Je to neuvěřitelné.
Jak zabít civilizaci? Snadno
Je šokující, jak snadno lze opravdu zničit dobré hodnoty a nahradit je těmi zlými. Stačí k tomu vimplantovat pocity viny a humanismus. A pomalu vařit evropské žáby…
„O Vánocích 2010 Evropská komise rozesílala karty, v nichž bylo slovo „Vánoce“ poprvé nahrazeno „sezónním pozdravem“, anglicky „Season´s Greetings“. Na rok 2011 vydala v několika stech tisících výtisků kalendář, v němž je 25. prosinec všedním dnem. Uvedla v něm všechny svátky islámské, indické a čínské – a opatrně, aby náhodou nebyla nařčena z antisemitismu, i židovské. Vánoce přestaly jako specifický evropský svátek existovat. Evropská unie tím dala oficiálně najevo, že území pod svojí správou přestala pokládat za součást západní civilizace, v níž jsou Vánoce stěžejním svátkem nejen věřících křesťanů, nýbrž i těch nejzavilejších ateistů. Vydavatelé dodatečně na vysvětlenou uvedli, že to nebylo záměrné, nýbrž že na Vánoce prostě zapomněli. Zda jim to věřit nebo ne, je lhostejné. Zapomínání je počátek zatmění. Jak jsme k tomu dospěli?“
Neručím za to, jaké myšlenky vás budou při čtení této knihy napadat. Když pochopíte psychologii islámské víry a její zákony. Pochopíte i frustrovanost lidí, kterým je všechno jedno. Jsou to dokonale zlomené duše. Existují zločiny proti lidskosti, proti svobodě, proti obyčejnému právu na život. Autor zcela vážně, s historicky podloženou logikou varuje.
Snad pro naše potomky nebude třeba právě tato kniha jen smutným mementem hlouposti jejich předků.
O autorovi:
Benjamin Kuras se narodil ve Zlíně, byl krátce pražský rozhlasový redaktor (1968), od října 1968 se stal obyvatelem Londýna a český redaktor BBC a od roku 1975 oficiálně britský občan. Autor patnácti anglických divadelních a rozhlasových her, které se hrály v šesti zemích. Od roku 1990 přispívá do českých periodik jako jsou Respekt, Bajt, Český deník, Týden, Lidové noviny, Profit, Marianne, MF Dnes, Právo. V nakladatelstvích Eminent, Baronet, Linde, Evropský literární klub, Totobia a G+G vydal množství českých i anglických knih, např. Žít všemi údy, Jak přežít padouchy, Tao sexu, Pryč s prašivkami, Deník viruse aidsu, Antonín a František jsou naživu, Nebýt Golema a mnoho dalších…
Vydalo nakladatelství Eminent, II. vydání, 2015