Aktualizováno 9.7.2018
Dva týdny před očekávaným vydáním lisovaného alba totiž vyjde „Jeviště“ exkluzivně také ve formátu mp3 a to sice ve spolupráci se společností T-Mobile. Digitální podoba alba vychází 7.ledna 2010, zatímco klasické CD se objeví na pultech obchodů až 22.ledna 2010.
O desce kapela hrdě prohlašuje, že patří mezi to nejlepší co natočila. „Prostě jsme přišli do studia a za čtrnáct dní bylo nahráno. Dali jsme písním, co potřebovaly a nějak nad tím nepřemýšleli.
A troufáme si tvrdit, že se nám vstup do druhého poločasu vydařil. Po akustickém hraní jsme byli plní energie a z Jeviště to jde určitě slyšet,“ říká frontman kapely Richard Krajčo.
Od 7.ledna 2010 bude Jeviště ke stažení na www.t-music.cz, a to za více než zajímavou cenu. Nejlépe jsou na tom zákazníci T-Mobile, protože ti si mohou pořídit desku jen za 99 korun. Zákazníci ostatních operátorů si musí připravit o 50 korun více. Přesto se jedná o cenu na tuzemském trhu neobvyklou.
Všechny skladby jsou ve formátu MP3 (320 kbps) a bez ochrany proti kopírování – DRM. Ke stažení je nejen hudební obsah alba, ale i přebal. Za stažení mohou příznivci skupiny zaplatit dvěma způsoby: buď pomocí tzv. Premium SMS nebo prostřednictvím své platební karty.
„Rozdávání hudby zadarmo se nám moc nelíbí, tohle je nějaký kompromis. Pro milovníky CD, jako jsem já, bude k dispozici klasický nosič, Ti, kteří lamentují nad cenami hudebních CD, mají možnost dokázat, že řeči o tom, že kdyby byla hudba levnější, klidně by si ji koupili, teď mohou potvrdit svá slova. Nebo jen zjistíme, že ani to jim nestačí,“ říká Richard Krajčo
Na stránce www.t-music.cz/krystof najdou fanoušci navíc kromě alba Jeviště také kompletní informace o chystaném koncertním t-music Kryštof tour, blog s Richardem Krajčem, online hry a soutěže o atraktivní ceny jako jsou mobilní telefony, či vstupenky na koncerty.
Další z aktivit, kterou kapela nachystala k 15ti letům své existence, je blížící se únorové turné t-music Kryštof tour 2010. Kapela zahájí turné koncertem 19.února 2010 v Praze v Tesla Aréně, poté se 23.února 2010 přesune na Výstaviště v Brně. Posledním koncertním místem bude 26.února 2010 ČEZ Aréna v Ostravě. Jako předskokan turné vystoupí Xindl X.
„ Chceme jen pěkně oslavit své narozeniny, předvést nové písně, některé starší v nových úpravách a udělat si s fanoušky hezký večer,“ říká basista Nikolaj Arichtev.
Zdá se, že se je na co těšit, protože Kryštof slibují velkou show.
T-Mobile nabízí fanouškům vstupenky za zvýhodněnou cenu, o 50 Kč levněji než je cena v klasickém předprodeji. Navíc zákazníci T-Mobile mají jedinečnou příležitost pořídit si vstupenky bez čekání a front ve formě Lístků v mobilu.
Vstupenky je možné zakoupit také v síti Ticketstream a Ticketportal.
V brzké době se objeví více podrobností o nadcházejícím turné.